راهبند دفنی – گیت دفنی- راهبند کف خواب

راهبند دفنی چیست ؟

راهبند دفنی یا راهبند کف خواب  همانگونه که از نامش پیداست با خاکبرداری از سطح جاده و با استفاده از یک پایه کم عمق نصب می گردد و بسته به نوع انتخابی به صورت سطحی و یا کامل در زیر زمین قرار می گیرند و در صورت نیاز از آنها به عنوان راهبند مانع استفاده میشود. راهبندهای دفنی (Road blockers) دستگاه هایی فولادی بسیار قوی بوده  که معمولا در مواقع لازم همانند سدی محکم در مقابل خودرو های سبک و سنگین قرار می‌گیرند و منجر به تخریب و توقف خودرو  میشوند، راهبند های دفنی به دلیل کارکرد امنیتی به عنوان راهبندهای ضد تروریستی و  راهبند نظامی نیز شناخته می شوند.

اگر وسیله نقلیه ای درست از روی راهبندهای دفنی عبور کند هیچ گونه مشکی پیش نخواهد آمد و  راهبند به داخل زمین فرو رفته تا آسیبی به خودرو وارد نشود اما اگر وسیله نقلیه ای تخلفی انجام دهد و موارد امنیتی را رعایت نکند این راهبند ها در کمتر از ۲ ثانیه باز خواهند شد و باعث آسیب رسیدن به لاستیک خودرو می شوند.

این راهبند های ضد تروریستی در مکان هایی با سطح امنیت فوق العاده بالا مانند مکانهای نظامی و فرودگاهها  مورد استفاده قرار می گیرد و توانایی کنترل تردد و ورود غیر مجاز خودرو ها را با سرعت های بالا دارد. بدنه بسیار قوی و استفاده از  سیستم هیدرولیک بسیار پرقدرت و سریع باعث شده است تا راهبندهای دفنی شارگستر به یکی از قدرتمند ترین راهبند ها تبدیل شوند.

راهبند دفنی عمیق ، راهبند دفنی سطحی

راهبند های دفنی شار بسته به نوع استفاده به دو دسته سطحی و عمقی تقسیم میشوند:

  • عمیق؛ که عمق فونداسیون برای آن بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتی‌متر است.
  • سطحی؛ که عمق فونداسیون حفاری‌شده برای نصب آن بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی‌متر است.

راهبند ضد انتحاری شار

ویژگیهای راهبندهای دفنی شار:

  • بدنه مستحکم
  • با دوام در برابر تردد بالا
  • همسطح با زمین
  • بی صدا
  • سرعت بالا
  • سیستم هیدرولیک
  • سیستم کنترل از راه دور
  • مجهز به اکسس کنترلرها

 

راهبند دفنی ستونی :

راهبند ستونی، یک نوع راهبند است که به صورت عمودی بر روی زمین نصب می‌شود و به دلیل طراحی خاصش از جمله پایداری بیشتر و قابلیت استفاده در فضاهای کوچک، بسیار محبوب است. این نوع راهبند برای محدود کردن ورود و خروج افراد و وسایل نقلیه از مناطقی مانند پارکینگ‌ها، محوطه‌های شرکتی، حیاط خانه‌ها و … استفاده می‌شود.

راهبند ستونی عمدتاً از دو قسمت تشکیل شده است: بخش اصلی راهبند که معمولاً ستون از جنس فلزی سخت و مقاوم است و بخش مکانیزم دستگاه که برای کنترل حرکت راهبند و باز و بسته کردن آن استفاده می‌شود. علاوه بر این، راهبند ستونی معمولاً با ریموت کنترل و یا سیستم هوشمند کنترل می‌شود که به شما امکان می‌دهد با راحتی بیشتری آن را کنترل کنید. راهبندهای ستونی شار مستحکم بوده و با شرایط مختلف آب و هوایی تست شده و سازگار میباشد.

جهت نصب راهبند ستونی به فونداسیون و حفر زمین در حدود یک متر و ۳۰ سانت نیاز می باشد.

این نوع از راهبند‌ها به دلیل طراحی خاص خود که به صورت عمودی و در قالب یک ستون قرار می‌گیرند، فضای کمتری را اشغال می‌کنند و به عنوان یک گزینه جذاب و عملی برای محیط‌هایی با فضای محدود محسوب می‌شوند.

راهبند ستونی میتواند مانعی برای اقدامات تروریستی که با استفاده از اتومبیل انجام می شوند، در نظر گرفته شوند. به این دلیل که این در داخل زمین نصب می گردد و تنها در عرض ۵ ثانیه باز و یا بسته می شود.

عمدتا راهبند ستونی برای جلوگیری از ورود خودرو به محدوده تعیین شده مورد استفاده قرار میگیرد. این در حالی است که دوچرخه و موتور سیکلت و ویلچر به راحتی میتوانند از بین این راهبند رفت و آمد نمایند..

راهبند

راهبند دفنی بلاکر:

راهبند بلاکر موانع سنگین و ضد تروریستی هستند که در مناطق بسیار حساس نصب می شوند ، آنها با هدف مسدود کردن جاده ها برای عبور وسایل نقلیه و جلوگیری از حملات مرتبط با وسایل نقلیه نصب شده اند. راهبندهای بلوکر  از فولاد جوش داده شده سنگین ساخته شده اند تا استحکام کافی برای ایجاد توقف  در برابر ضربه های شدید وسایل نقلیه را داشته باشند.

عمق فونداسیون با توجه به راهبند و محل نصب میتواند متفاوت با شد بطور متوسط یک متر و ۵۰ سانت جهت راهبند بلاکر و دفنی در نظر گرفته میشود.

راهبند بلوکر

راهبند ضد انتحاری

راهبند دفنی نیزه ای:

راهبندهای نیزه ای یا تایر کیلر ها  موانع سنگین و راهبند ضد تروریستی  و ضد انتحاری  میباشند که در مناطق بسیار حساس نصب شده تا مانع نفوذ وسایل نقلیه غیرمجاز شوند. راهبند های نیزه ای با گرفتن  سیگنال ورودی معتبر،  از سطح زمین بالاتر می روند و از نفوذ غیرمجاز وسایل نقلیه در نقاط ورودی/خروجی اماکن با امنیت بالا جلوگیری میکنند.هنگامی که وسیله نقلیه نزدیک شد، نیزه ها یا شاخه های  باز شده و از نفوذ غیرمجاز وسیله نقلیه جلوگیری می کنند.

راهبندهای نیزه ای برای اماکن بسیار حساس با الزامات امنیتی بسیار بالا مانند مراکز نظامی، فرودگاه‌ها، نیروگاه‌های هسته‌ای ، بانک ها، سفارت ها، اسکله ها،  بنادر و تاسیسات دولتی طراحی شده اند.

راهبند نیزه ای