احراز هویت بیومتریک

احراز هویت بیومتریک چیست؟

بیومتریک یک احراز هویت پیشرفته برای بسیاری از سیستم‌های امنیتی شخصی و سازمانی می باشد که با پیشرفت هوش مصنوعی روز به روز در حال ارتقاء است. احراز هویت بیومتریک میتواند شامل اندازه‌گیری‌های بیولوژیکی مانند  اثر انگشت، تشخیص چهره، و اسکن شبکیه چشم و صدا و حتی حرکات فرد باشد. با در نظر گرفتن شناسه‌های منحصر به فرد اشخاص و رفتارهای شخص، استفاده از بیومتریک به عنوان راه‌حل امنیتی قدرتمند متمرکز بر کاهش خطرات موجود در روش‌های احراز هویت سنتی می‌باشد.رمزهای عبور سنتی مدت‌ها نقطه ضعف سیستم‌های امنیتی بوده‌اند. بیومتریک قصد دارد با پیوند دادن اثبات هویت به بدن و الگوهای رفتاری به این موضوع پاسخ دهد.

اسکنر بیومتریک

از جمله تجهیزات کنترل تردد که قابل ارایه توسط شارگستر میباشد اسکنرهای بیومتریک میباشند که قابل اتصال به انواع راهبندها و گیت های تردد میباشند.

اسکنر بیومتریک چیست؟

اسکنر بیومتریک یک دستگاه است که با استفاده از ویژگی‌های زیستی فرد، هویت او را تشخیص می‌دهد. این ویژگی‌ها می‌توانند اثر انگشت، چهره، چشم، ضربان قلب، صدا، و غیره باشند.

استفاده از اسکنرهای بیومتریک در سازمان‌ها به دلیل افزایش امنیت و حفاظت از داده‌ها و اطلاعات حساس مورد توجه قرار گرفته است. این تکنولوژی به شناسایی دقیق و امن افراد کمک میکند.

اسکنر اثر انگشت چیست؟

یکی از نوع‌های معروف اسکنرهای بیومتریک  که در گیت کنترل تردد و ورودی های سازمانی مورد استفاده قرار میگیرد، اسکنر اثر انگشت است. این دستگاه با تشخیص الگوهای اثر انگشت، هویت فرد را تایید می‌کند،  این دستگاه ها  دارای سرعت تطبیق بالا و بهترین الگوریتم ساختاری در جهان میباشند . همچنین، با قابلیت تشخیص بافت زنده، از تقلب و جعل جلوگیری می‌کند.

کاربردهای اسکنر اثر انگشت:

  • حضور و غیاب در سازمان‌ها: اسکنر اثر انگشت به عنوان دستگاه حضور و غیاب کاربرد دارد.
  • تشخیص هویت: در ادارات و سازمان‌ها برای شناسایی اثر انگشت پرسنل استفاده می‌شود.

مزیت اسکنرهای بیومتریک:

  • امنیت بالا و دشواری در هک
  • عدم نیاز به حفظ گذر واژه ها
  • امنیت رایانه‌ها و برنامه‌ها: اسکنر اثر انگشت به عنوان راه‌حل امنیتی در رایانه‌ها و برنامه‌های شبکه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر تجهیزات کنترلی و احراز هویت قابل ارائه توسط شارگستر:

دیگر تجهیزات کنترلی نیز بسته به نیاز کاربران از جمله سنسورها ، ترافیک لایتها و دوربین های پلاک خوان در هنگام خرید و نصب راهبند ارائه خواهند شد.

همچنین تمامی آموزشهای لازمه جهت کار با دستگاه ، نرم افزارها و سرویس های دوره ای داده خواهد شد.